NSK , Motor Aksesuarları , Alternatör için Rulmanlar

Alternatör için Rulmanlar

Özellikle motor aksesuarları başta olmak üzere bilyalı rulman üretiminde dünya lideri olan NSK, alternatörler için uzun ömürlü ve dayanıklı rulmanlar üretmek için gerekli olan özellikleri bütün detaylarıyla benimsemiştir.

Özel olarak geliştirilen çelik ve yağlayıcı kombinasyonu, alternatörlerin yüksek sıcaklıklarda güvenilir şekilde çalışmasını sağlarken, sürünme önleyici ve optimize edilmiş iç geometri gibi tasarım özellikleri de kullanım ömrünü arttırmaktadır.

NSK , Motor Aksesuarları , Kavrama Kasnağı Ünitesi

Kavrama Kasnağı Ünitesi

Alternatör kasnağına entegre edilen tek yönlü kavrama ile krank mili kasnağı üzerinden iletilen hız dalgalanmalarını absorbe ederek kayış ömrünü uzatmak mümkündür.
NSK , Motor Akseusarları, İnce Yatay Kesit Çift Sıralı Eğik Bilyalı Rulman (Manyetik Kavrama Rulmanı)

İnce Yatay Kesit Çift Sıralı Eğik Bilyalı Rulman (Manyetik Kavrama Rulmanı)

Klima artık lüks bir özellik değildir ve neredeyse bütün araçlarda standart olarak sunulmaktadır. Kompresör, elektrikli kavrama ve motor aksesuar kayışı vasıtasıyla tahrik edilmektedir. Kompresörün absorbe ettiği güç dikkate alındığında, klima çalışmadığı anlarda elektrikli kavrama bu tahriğin devreden çıkmasını sağlayarak yakıt tasarrufunu mümkün kılar.

Kompresörler için Çekme Zarflı İğneli Rulman

Kompresör tahrik kasnağı içerisindeki kavrama manyetik olarak çalıştırılır. Alan sınırlamaları dikkate alındığında, kasnağı destekleyen rulmanın çok ince bir kesit yüksekliğine sahip olması gerekir; bu durum uygun rulman tasarımını ve imalatını çok zor hale getirmektedir. NSK rulmanları uzun kullanım ömrü sağlarken yüksek moment dayanıklılığı da sunabilmektedir; böylece kompresör üreticileri arasında daha geniş müşteri tabanına ulaşılabilir ve pazar payı arttırılabilir.
NSK , Motor Aksesuarları , Kompresörler için Entegre Yuvarlanma Yollu Eksenel İğneli Rulmanlar

Kompresörler için Entegre Yuvarlanma Yollu Eksenel İğneli Rulmanlar

Kompresör içerisindeki ana rulman tipi eksenel iğneli rulmandır. Kompakt boyutları ve nispeten yüksek yük kapasitesi sayesinde bu tür uygulamalar için ideal tercihtir.  İlave olarak, NSK rulmanları  alternatif soğutucuların (non-Freon) etkisine karşı yüksek seviyede dayanıklılık sağlamaktadır.

NSK web sitesinde Çerezler

Sizlere web sitelerimizde ve uygulamalarımızda en iyi deneyimi yasatmak için çerez kullanıyoruz. Tarayıcı ayarlarınızı değiştirmemenizi cerezleri alma onayı olarak değerlendiriyoruz. İstediğiniz zaman tarayıcı ayararınızı değiştirebilirsiniz.